Panel používateľa

Berlínsky múr Nitre

Pridav: Pridané: 12.10.2021 18:37:54 Počet zobrazení: 1918

12 Október 2021

Tentok kontroverzný krok vyvoláva u luďí ňechápavé pohlady a aj pohoršeňí. Čase nazvanom pandemický, kedy sa luďí zdecimuvaní finančňe, emočňe, lucky mesto prijoritňe vynakladá energiju na moduly, skleňíky a ošarpané ňemecké železobetónové desky zasaďené do srcca Nitry.

Berlínsky múr Nitre

  Artur Bekmatov celkom oprávňeňe  vyprává: "Celom mesťe ňeňi jediný pamatňík venuvaný eSeNPé. Pamatnú desku z bustu mladého antifašistu Eugena Gudernu zme ňehali na budove gympla napospas Pijaristom, kerí hu po reštitúcijách barbarsky strhli a ňeská na ňu sadá prach depozitári Ponitránskeho múzea.   Z výnimku pár jennotlivcóv ňemáme pod Zoborom aňi len šajnu o mísnom rodákovi Karolovi Gabulovi Krížovi, pilotovi interbrigád a hrdinovi Špaňélskej opčánskej vojny...    Zato pamatňíkov obetí komunizmu mesťe nájďeťe porát šťiry (pred meským úradom, na budove áreštu, na budove ringu a na Dome módy). A to ňeráram nešťasnú malbu na budove Domova opatruvatelských služép z minulého roka. Ale primátor si povedav, že to e málo. A tag iďeme do centra mesta ešte nachňápať betónové hebedá z Berlínskeho múra.  Nitra bu1e len 18. mesto s kusma Berlínskeho múru - machrue primátor.  Čo tag vybuduvať Nitre pamatňík obetí kapitalizmu, pán primátor?", pýta sa Artur a pokračue, "Nevinné obete ponovembrovej mafije, obeťe egzekútorov či šeckých tých mŕtvych, kerí došli o život len góli katastrofálnemu stavu zdravotníctva, alebo luďí uvrhnutých do ekstrémnej chudoby po prepúšťaňách velkých štátnych poňňikóv. Aj našom regijóne sa taktok ocitli tisícky famílijí na pokraji egzistenčnej prépasťi. Rodiny prepusťených zamesnancóv Calexu, Dusla, Plastiky, Pozemných stavép, Míru, Plety, Nitránskych strojární, Cukrovaru a mnosstva ďalších závodov, keré šálených ďevaesátych rokoch došli o záklanné istoty."  

Čo s kameňma? Vedeňí mesta ich využije na vybuduváňí pamatňíka slobody, kerý tag Nitra KOŇEČŇE bue mať aj z námestím slobody. Malo by to byť parčíku pri VÚB pri bývalom hoteli Tatra. Priloženéj ankeťe ic vyjadriť čo si o tom myslíš. Stačí jennoduchá otáska a jennoznačná otpoveť

Hlasuj tutok

 

Foto: nitranoviny.sk

 

Diskusija

________________________

Reklamní partneri webu:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

________________________

Anketa

Lúbi sa Ti naša stránka?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásení

Táto stránka používa sušénky. Vác info