Baklava

Pridané: 30.7.2017 23:26:10 Počet zobrazení: 2363

30 Júl 2017

serus Márijo, tak ma napallo, že keť je taký čas dovoleňék, že Ťi napíšem mój príbech, keť steš, móžeš ho zverejniť, keď ňé, mám p*či príbech sa síce stav pred 2 rokmi, ale furt keť si naň spomeňem, mosím sa smáť.. boli sme na dovolenke na kréte celá família - teda my trá - já, mój muš a naša malá 3,5 ročá. Šecko bolo v porádku, aš na to, že po 3 ňňoch stela icť malá bapke na lapáš a ňé sa vyvaluvať na kréte, ale voláko to mosela prežiť a my s ňu.

Baklava

Predtým 2 týnne tam bov na dovolenke aj mój primár a hovorev, nech si kúpime baklavu v opchode na letisku v heraklione. Tag keď sme išli naspeť, uš sme boli na letisku, kukám, de ten opchod je, žánny nevidím, aš potom na konci hore velkýma schodáma sa vynorev. Tag že idem kuknúť té baklavy. Kukám, kukám, žánne baklavy nide..šade samé baunty, snikers, milky vej - šag to móžem kúpiť aj v trogárskom tesku, ňéé? Čo to ten náš primár šecko vykúpev? po ďesáťích minútách som koečne naďabila na obrovský regál s baklaváma rózneho druhu, s oréškáma, pistáciáma, s madom, nevímčím, tak rátam, mosím zebrať nám domov, našim, svokrovcom, segre jennej, druhej, brat je ve švajcu, tomu ňé, bapke, ťete, do roboty.. tak vybírám.. a zrazu očúvam, jak volado huláka KAAATAAARÍÍÍNAAAAAA. já že do ma to tu pozná.. vykuknem z baklavového regála a to mój muš medzi poklaňňáma stojí, huláka, vríská, malá na rukách ťéž vríská, lebo neví prečo otec vríská.. tag berem 8 bakláv a utekám jak blázen, že čo sa stalo, on na mňa vríská, že zmeškáme létallo, že už vyhlasuvali, že máme nastupuvať, a já nide..tag já že šag tu roshlas neočuť.. tak vykladám šecky baklavy a olivové oleje a nevímčo na pás, ťetka blokue, já platím, ona kuká na mňa, krúti hlavú, že ach katarina, katarina.. já len pokrčím plecáma, že hm.. a so šeckýma baklaváma a olejáma utekáme do avtóbusu, čo chodí po letisku, šecci luďá na nás kukajú, nastúpíme a čakáme ďál.. zachvílu uteká ďalší dilino s dilinu, asi ťéš hladali baklavy, nastúpa a móšme icť. tag spokojní nasadáme do létalla a letíme do paštikárne, já s úškrnem na ksichte..:-)
tagže šecci trogári, keď pójdete kupuvať baklavy na letisko v heraklione, icte prámo hore týma velkýma schodáma, potom cez poklanne doprava dozadu, tam sa.. teda aš ich nepremésnili..a roshlas tam neočuť

pekné leto

Katarína Lukačková

Diskusija

(0 komentárov)

Prihlásení

Táto stránka používa sušénky. Vác info