Masso

_______________________________________________________

Kurace cecky na syrovo cesnakovej omacke s varenyma krumplama:

kurace cecky

Do slanej vody dajte uvarit nakrajane krumple na stvrtky. Varit na mirnej urovni cca 10 min. Medzi tym nakrajam surove maso na kusky, posolim, pridam mlete cerne koreni, oregáno, bazalka. Na panvici orestuvat cibulku nadrobno. Pridat maso. ket je maso ze seckych stran bile, prilejem smotanu 200 ml (smotana na slahanie, varenie), a 5 - 10 strucikov cesnaku přetlačit do toho. Premisame opcas, na mirnom ohni varime cca 15 min na nezakrytej panvici. Pridame syrovu natirku 2 PL, posypeme tymianom a majoranom, nehame syr roztopit premisame, otstavime od ohna a na 5 min zakryjeme panvicu, ne na dlho. Podavame hned ze zemakmi, obloha je dobra jako salatova uharka pokvapkana olivovym olejom, alebo čo uš stete je na vas. Dobrú chuť praje Márijo...

 

Rýchly kontakt

Strapaté rezne s kápijú

Strapaté rezne s kápijú

 Ponúkám vám recept na strapaté rezne, keré som videla telke.

Já robím takúto dávku, vyňďe z toho 12 rezníkov.
Tak taktok:


3 ks kuracé prsá
2 vajcá
2-3 polívkové lyžice sójovej omáčky
2-3 polívkové lyžice solamylu
Sól
Čírné korení
Zaváraná kápija

Čil taktok:


Prsá treba nakrájať na velice tenké slížiky. Né jak na soté, ešte na tri rázy ten sotéslíž prekrojiť. Keď krájáme, hádžeme rovno do misky. Tam potom dáme vajcá, solamyl, sójovku a troška soli. Tej polla toho, či nám ubehlo sójovky vác alebo méň. A čil míšáme. Až dotedy, kýn sa solamyl nerozpustí. Do tejto kašši dáme nakoníc nakrájanú kápiju, též na slížiky. Na koníc zato, aby sme jú míšaním nerozchňápali. A okoreníme to. Neháme chvílu occtáť. Nech sa to zeznámí. Zatál si umyjeme desky, na kerých sme krájali, aj nóž, lebo už nebudú treba. Aj napiť vody sa móžme, nech kuchyni nepanneme. Zebereme si panvicu, dáme dole tak pól centimetra oleja a dáme na plyňák. Volado mi hovorev, že sa to dá aj na inakšom šporhelte robiť, plyn neni podmínka. Čil zebereme polívkovú lyžicu a volačo na obracání toho massa. Z kašši vezneme lyžicu takú kópku, jaká sa nám udrží, keď chňapne, nevadí, a dáme na panvicu do toho oleja. Merkujme, prská jak najeduvaná ženská! Raččej sťáhneme plyn. Ten jakože rezeň troška lyžicou rozchňapkáme, nech to je také rovnako hrbolaté. A osmažíme chvílu, fakt chvílu, z jennej aj druhej strany, kým to mírne nezhnenne. Né zhorí, len tak lájt. Opečené rezníky vyťáhneme na servítek a neháme tam oddychuvať. Nehlceme hneť, až zachvílu, nech si neopálíme papulu.

K tomu móžme jes varené krumple, hranolky, kaššu, dusené krumple. Polla fantáziji. Ináč, tú massovú kaššu móžeme s bárčím robiť. Aj len se zelenú vňaťkú, cesnakom, hráškom a čojávímčím. Rezníky sú tak makunké, že jích užujú aj dóchocci bez zubnej karty. Tak vám želám: dobrú chuť!

Vaša Ala Držíková

Prihlásení

Táto stránka používa sušénky. Vác info